Wyprawka

Wychodząc z hodowli nasz pupil zabiera ze sobą wyprawkę na pierwsze dni w postaci karmy, suplementu oraz zabawki. Informacje na piśmie czym żywić, co do kuwety itd.

A co jeszcze będzie potrzebne?

Jedzenie:

Obecnie mamy na rynku ogrom różnorakich karm. Wybór należy do Państwa, nie zalecam jednak jak wszyscy hodowcy karm tzw. „marketówek” typu Whiskas i inne. Ilość karmy w wyprawce starcza aby w porę przestawić naszego mruczka na wybraną przez nas karmę. Sucha karma jest podstawą i powinna być stale dostępna dla kota, zawiera suplementy witaminy i minerały.

Należy również pamiętać, że koty czyszcząc się zlizują martwe włosy, a po pewnym czasie ich nadmiar tworzy w żołądku niestrawną kulę. w związku z tym, aby ułatwić trawienie połkniętego włosa zaleca się podawanie kotom past na ich rozpuszczanie. Pasty te np.: malt paste można kupić w większości sklepów zoologicznych, a bezo pet dostępna jest w przychodniach weterynaryjnych. Dobrym sposobem również w przypadku braku pasty jest podanie codziennie kotu kilku kropli oliwy z oliwek. Innym sposobem jest zakup kociej trawki do samodzielnego wysiewu w doniczce – koty ją uwielbiają.

Na naszym rynku, szczególnie w sklepach zoologicznych dostępnych jest wiele preparatów witaminowo-mineralnych jednak ich stosowanie radziłabym uprzednio skonsultować z lekarzem weterynarii.

Kuweta

Na rynku mamy bogaty wybór i on zależy od państwa, uczę koty najpierw do odkrytej a w miarę wzrostu i umiejętności do krytej. Dlatego nasze kocięta wychodząc z hodowli potrafią korzystać z kuwety krytej z klapką.

Żwirek

Dobrym wyborem są żwirki higieniczne dla kotów. Jakie to będą również zależy od Państwa. W hodowli używam przy kociętach Cat Best Oko Plus, przy starszych Benka Compact jest drobny, dobrze się bryli i trzyma zapachy.

Drapak

Warto zainwestować w ten mebel gdyż spełnia wiele funkcji:

  1. Miejsce do drapania. Starszym kotom należy przycinać pazury. U kotów drapanie powoduje instynkt, którego nie wyeliminujemy, więc w ten sposób zaspakajamy go.
  2. Miejsce odpoczynku. Budka w drapaku zapewni schronienie i zaciszne miejsce do snu. Koty uwielbiają obserwować świat z wysoka, więc górna półka często będzie miejscem ich pobytu.
  3. Miejsce zabawy. Kilka uwieszonych zabawek na pewno zapewni kotu rozrywkę.

Transporter. Doskonały do przemieszczania się z kotem. Zapewnia kotu bezpieczeństwo a nam spokój.

Legowisko, kocia budka. Jeśli jest drapak z budką nie jest to konieczne, koty są indywidualistami i, i tak znajdą sobie swoje miejsce.

Higiena

Szczotki , grzebienie, szampon na mokro, suchy szampon w pudrze. Również będzie nam potrzebne aby naszego pupila utrzymać w satysfakcjonującym nas eksterierze.